Omega Engineering SSRL240DC10
Omega SSRL240DC10 Solid State Relay, with AC or DC Control Inputs, 10 A
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页14 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+31.58%
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date2009-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
High Reliability Solid State Relay, 1-Phase, 24 Vac to 280 Vac Line Voltage, 10 A, 3 Vdc to 32 Vdc O/P, DC Control Signal, Screw Mount, SSRL Series
Mechanical Relay Rohs Compliant: No |Omega SSRL240DC10
SOLID STATE RELAY, 10A, 280VAC, PANEL;