Ohmite WFH230L1K5JE
Res Wirewound 1.5K Ohm 5% 230W ±50ppm/C Aluminum Housed Solder Lug Flange Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页14 年前
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Ohmite850F1K5E
Res Wirewound 1.5K Ohm 1% 50W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Res Wirewound 1.5K Ohm 1% 50W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Ohmite810F1K5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1500ohm, 320V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 7581
Ohmite805F1K5
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1500ohm, 210V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 65
Ohmite825F1K5E
Res Wirewound 1.5K Ohm 1% 25W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Ohmite810F1K5
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1500ohm, 320V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 80
描述
Wirewound Resistors - Chassis Mount 230watt 1.5K 5% High Power
Fixed Resistor, Wire Wound, 230W, 1500ohm, 5% +/-Tol, Chassis Mount
Solder Lug Power Resistors 230watts 1.5KOHMS 5%
AL HOUSED 230W 1500 OHMS 5% | Ohmite WFH230L1K5JE
WFH230L1K5JE, OHMITE MANUFACTURING
Res, 1K5, 230W, Solder, Wirewound; Resistance:1.5Kohm; Product Range:Wfh Series; Power Rating:230W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.2Kvac; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |Ohmite WFH230L1K5JE