Ohmite WFH230L1K0JE
Fixed Resistor, Wire Wound, 230W, 1000ohm, 5% +/-Tol, Chassis Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页14 年前
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 330W, 1000ohm, 5% +/-Tol, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 13W, 1000ohm, 940V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1000ohm, 685V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RH Series 26.97 x 13.97 mm 1 kOhm ±1 % 25 W ±20 ppm/°C Wirewound Resistor
描述
Res Wirewound 1K Ohm 5% 230W ±50ppm/C Aluminum Housed Solder Lug Flange Mount
Wirewound Resistors - Chassis Mount 230watt 1K 5% High Power
AL HOUSED 230W 1000 OHMS 5%/ BOX ROHS COMPLIANT: YES
RESISTOR, 1K OHM, HEAT SINKABLE,