Ohmite WFH160L1K0JE
Fixed Resistor, Wire Wound, 160W, 1000ohm, 5% +/-Tol, Chassis Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页14 年前
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.58%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 330W, 1000ohm, 5% +/-Tol, Chassis Mount
OhmiteL175J1K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 175W, 1000ohm, 3595V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Chassis Mount
OhmiteL175J1K0
描述
Res Wirewound 1K Ohm 5% 160W ±50ppm/C Aluminum Housed Solder Lug Flange Mount
Wirewound Resistors - Chassis Mount 160watt 1K 5% High Power
AL HOUSED 160W 1000 OHMS 5%/ BOX ROHS COMPLIANT: YES
RESISTOR, 1K OHM, HEAT SINKABLE,
5% 1K¦¸ 160W 140mm*51mm*12.6mm