Ohmite TFSA1K50JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页12 年前
Sager Electronics
Electro Sonic
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TFSA1K50JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-08-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Thick Film Res.-Through Hole 1Watt 1.5K 5 Surge Rohs Compliant: Yes |Ohmite TFSD1K50JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1500ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE61K5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCBT50J1K5
Axial FIXED RESISTOR CBT Neohm 0.142Diax0.374L 3.60mmx9.50mm 0.5W 1/2W 1.5kOhm -600/ +200ppm/C
描述
Res Thick Film 1.5K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded AXL
RESISTOR;THICK FILM;RES 1.5 KILOHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL
Thick Film Resistors - Through Hole .5watt 1.5K 5% Surge
Leaded Power Resistors 0.5W, 1.5K OHM 5% 6 JOULES
RES, 1K5, 0.5W, 5%, THICK FILM;
TFSA1K50JE, OHMITE MANUFACTURING
Resistor, Thick Film, 1.5Kohm, 500Mw, 5%; Rango De Producto:Serie Tfs; Resistencia:1.5Kohm; Potencia Nominal:500Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:3Kv; Tipo De Resistencia:Axial Leaded; Núm. De Contactos:2 |Ohmite TFSA1K50JE