Ohmite TEH70P7R50JE
70W Heatsink Resistor 5% To247/Ohmite Manufacturing Rohs Compliant: Yes |Ohmite TEH70P7R50JE
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页12 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TEH70P7R50JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-08-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-05-30
LTD Date2015-12-31
相关零件
70W Heatsink Resistor 5% To247/Ohmite Manufacturing Rohs Compliant: Yes |Ohmite TEH70M7R50JE
RESISTOR, THICK FILM, POWER, NON-IND., TO-264, P: 3-TERMINAL, 85W, 5%, 7.5 OHM
TO-247-2 FIXED RESISTOR TEH100 0.620Lx0.195W 15.75mmx4.95mm 100W 7.5Ohm 100ppm/C
Stackpole ElectronicsTR50JBD7R50
TR Series 7.5 Ohm ±5 % 50 W Through Hole Fixed Resistor - TO-220-2
Stackpole ElectronicsTR35JBD7R50
Res Power Film 7.5 Ohm 5% 2.5/35W ±100ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
TO-220 Through Hole Resistor 5% 150ppm/C 7.5Ohm 30W
描述
Res Thick Film 7.5 Ohm 5% 70W ±100ppm/C Molded TO-247 RDL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 70W, 7.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6320
RESISTOR, 7.5 OHMS, 70 W @ +25 C, 5, 500 V (MAX.), +/- 100 PPM, 0.21 IN.,
70W HEATSINK RESISTOR 5% TO247