Ohmite TEH100M15R0JE
TEH100 FIXED RESISTOR TO-247-2 Through Hole Resistor ±5% 50ppm/C 15Ohm 100W
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页10 年前
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TEH100M15R0JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
70W Heatsink Resistor 5% To247/Ohmite Manufacturing Rohs Compliant: Yes |Ohmite TEH70M15R0JE
85W Heatsink Resistor 5% To264/Ohmite Manufacturing Rohs Compliant: Yes |Ohmite TFH85P15R0JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsTR20JBC15R0
Res Power Film 15 Ohm 5% 20W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL Thru-Hole Bulk
Stackpole ElectronicsTR35JBC15R0
TR FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±50ppm/C 15Ohm 35W
Stackpole ElectronicsTR50JBC15R0
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 50W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thick Film 15 Ohm 5% 3.5/100W ±50ppm/C Molded TO-247 RDL
RESISTOR, THICK FILM, 15OHM, 100W, 5%; R; RESISTOR, THICK FILM, 15OHM, 100W, 5%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-247
Thick Film Resistor, 15 Ohm, 100W, 5%; Resistance:15Ohm; Product Range:Teh100 Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-247; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Thick Film; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Ohmite TEH100M15R0JE