Ohmite TEH100M10R0JE
TO-247-2 Fixed Resistor TEH100 0.620LX0.195W 15.75MMX4.95MM 100W 10 Ohm 100PPM/C
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页10 年前
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.84%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TEH100M10R0JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity1623714-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
85W Heatsink Resistor 5% To264/Ohmite Manufacturing Rohs Compliant: Yes |Ohmite TFH85P10R0JE
TO-220-2 FIXED RESISTOR RTO 50 0.398Lx0.177W 10.10mmx4.50mm 50W 10Ohm ±150ppm/C
TE ConnectivityER7410RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thick Film 10 Ohm 5% 3.5/100W ±100ppm/C Molded TO-247 RDL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 100W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Thick Film Resistor, 10 Ohm, 100W, 5%; Resistance:10Ohm; Product Range:Teh100 Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-247; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Thick Film; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Ohmite TEH100M10R0JE