Ohmite TBH25P7R50JE
TO-220-2 Fixed Resistor Tbh 0.402LX0.187W 10.20MMX4.75MM 25W 7.5 Ohm ±200PPM/C
数据表和文档
Datasheet2 页9 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.48%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TBH25P7R50JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsTR35JBD7R50
Res Power Film 7.5 Ohm 5% 2.5/35W ±100ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
Stackpole ElectronicsTR50JBD7R50
TR Series 7.5 Ohm ±5 % 50 W Through Hole Fixed Resistor - TO-220-2
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 7.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TO-220 Through Hole Resistor 5% 150ppm/C 7.5Ohm 30W
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 7.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 20W, 7.5ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;THICK FILM;RES 7.5 OHMS;PWR-RTG 25 W;TOL 5%;RADIAL;TO-220;HEAT SINK
Res Thick Film 7.5 Ohm 5% 25W ±200ppm/C Molded TO-220 RDL Tube
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 25W, 7.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Thick Film Resistor, 7.5 Ohm, 25W, 5%; Resistance:7.5Ohm; Product Range:Tbh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Thick Film; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Ohmite TBH25P7R50JE