Ohmite TBH25P47R0JE
Res Thick Film 47 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Molded TO-220 RDL Automotive Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页9 年前
Datasheet2 页9 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite TBH25P47R0JE 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsTR20JBC47R0
Res Power Film 47 Ohm 5% 20W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL Thru-Hole Bulk
Stackpole ElectronicsTR50JBC47R0
Res Power Film 47 Ohm 5% 3/50W ±50ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
Stackpole ElectronicsTR35JBC47R0
Res Power Film 47 Ohm 5% 2.5/35W ±50ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
Res Thick Film 51 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Molded TO-220 RDL Automotive Tube
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 20W, 50ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
TO-220-2 FIXED RESISTOR TBH 0.402Lx0.187W 10.20mmx4.75mm 25W 47Ohm ±50ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;RES 47 OHMS;PWR-RTG 25 W;TOL 5%;RADIAL;TO-220;HEAT SINK
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 25W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Thick Film Resistor, 47 Ohm, 25W, 5%; Resistance:47Ohm; Product Range:Tbh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Thick Film; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Ohmite TBH25P47R0JE