Ohmite GW10J20K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20000ohm, 685V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页12 年前
Master Electronics
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 13W, 20000ohm, 940V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
描述
Wirewound Resistors - Chassis Mount 10watt 20K 5%
RES CAP BLEEDER 20K OHM 5% 10W | Ohmite GW10J20K0E
GW10J20K0E, OHMITE MANUFACTURING
Wirewound Resistor, 20Kohm, 10W, 5%; Resistance:20Kohm; Product Range:G Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:685V; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Resistor Type:Powerrohs Compliant: Yes |Ohmite GW10J20K0E