Ohmite FC4L64R005FER
Fixed Resistor, Metal Foil, 2W, 0.005ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页11 年前
Sager Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-85.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite FC4L64R005FER 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
TE ConnectivityTLR3A20DR0045FTDG
METAL STRIP SMNT FIXED RESISTOR 2512 CASE 4.5MOHM +/-1% 2W +/-50PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.005ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 95ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Current Sense Thick Film 2512 5m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJMP4PF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±110ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.005ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 2512
描述
Res Metal Foil 1225 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/C Epoxy Resin Wide Terminal SMD T/R
Wide 2512 (6432Metric) 1225 FIXED RESISTOR FC4L 0.126Lx0.252W 3.20mmx6.40mm 2W 5mOhm ±50ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 2W 0.005 ohm 1%
RESISTOR, METAL FOIL, RES 0.005 OHMS, PWR-RTG 2 W, TOL 1%,SMT, KELVIN, CURR-SENSE
RES, CURRENT SENSE, 0.005 OHM, 2W, 1%, FULL REEL; Resistance:5mohm; Product Range:FC4L Series; Resistor Case / Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Foil; Qualification:- RoHS Compliant: Yes