Ohmite FA-T220-51E
Heat Sink Passive TO-218/TO-220/TO-247 Screw Mount 3.4C/W Black Anodized
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 页10 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+37.95%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite FA-T220-51E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.90.00.00
Introduction Date2011-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
F Series Black Anodized Aluminum 64 mm Height TO-220 Device Heatsink
Heat Sink Passive TO-218/TO-220/TO-247 Screw Mount 3.8C/W Black Anodized
Aavid Thermalloy530002B02500G
TO-220 Package 2.60 C/W Thermal Resistance Radial Fins and Solder Pin Heat Sink
Aavid Thermalloy529802B00000
HEATSINK TO-220 10W H=1.5" BLK
Aavid Thermalloy6398BG
TO-220 Package 4.40 C/W Thermal Resistance Extruded Heat Sink
R Series Black Anodized 25.4 mm Height TO-218/TO-220/TO-247 Device Heatsink
描述
F Series Black Anodized Aluminum 51 mm Height TO-220 Device Heatsink
Heat Sinks HEATSINK FOR TO-220 BLK ANODIZED
Heat Sink, Omnidirect, Aluminum, Anodized
FA-T220-51E, OHMITE MANUFACTURING
HEATSINK, TO-220, BLACK; Thermal Resistance: 3.4°C/W; Packages Cooled: TO-220; External Width - Metric: 25mm; External Height - Metric: 50.8mm; External Length - Metric: 41.6mm; External ; Available until stocks are exhausted