Ohmite 15FR150E
Axial Fixed Resistor 10 0.331DIAX0.937L 8.40MMX23.80MM 5W 150MOHM 50PPM/C
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页7 年前
Datasheet1 页17 年前
Datasheet2 页12 年前
Master Electronics
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.95%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Ohmite 15FR150E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite13FR150E
Axial FIXED RESISTOR 10 0.205Diax0.571L 5.20mmx14.50mm 3W 150mOhm 50ppm/C
Ohmite45FR15E
Wirewound Res.-Through Hole 5watt .15ohm 1% Axial RoHS Compliant: Yes
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.15ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.15ohm, 0.866V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite85FR15
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.15ohm, 460V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.15ohm, 0.6708V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
RES, R15, 1%, 5W, WIREWOUND, AXIAL; Available until stocks are exhausted
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.15ohm, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
RESISTOR, WIREWOUND, RES 0.15 OHMS, 5 W, TOL 1%, AXIAL, SILICONE, CUR-SENSE