NXP Semiconductors S9S12ZVL32F0MLF
MagniV 16-bit MCU, S12Z core, 32KB Flash, 25MHz, -40/+125degC, Automotive Qualified, QFP 48
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet750 页11 年前
Augswan
Newark
LCSC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+37.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.20
Introduction Date2015-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MicrochipATSAM3N0AA-AU
MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 32KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
MCU 16-bit RL78 RL78 CISC 32KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V/5V 48-Pin LQFP Tray
32-bit Microcontrollers - MCU RX110 MCU 32KB 10KB 48QFP -40TO85C noUSB
MCU 16-bit CISC 32KB Flash 3.3V/5V 48-Pin LQFP Tray | IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LFQFP
Texas InstrumentsLM3S610-IQN50-C2T
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 32KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP T/R
NXP SemiconductorsS9S12VR64AF0MLF
MagniV 16-bit MCU, S12 core, 64KB Flash, 25MHz, -40/+125degC, Automotive Qualified, QFP 48
描述
Microcontrollers (MCU); S9S12ZVL32F0MLF; NXP SEMICONDUCTORS; 1 kB; 32 MHz; 34; 32 kB
MCU 16-Bit S12Z CISC 32KB Flash 9V/12V/15V 48-Pin LQFP
Microcontroller, 16-Bit, FLASH, CPU12 CPU, 32MHz, CMOS, PQFP48
5.5V~18V 32MHz 1KB FLASH 32KB LVD,POR,PWM,WDT 34 3.13V 5.5V 32MHz I2C,IrDA,LINbus,SCI,SPI,UART,USART 128 x 8 A/D 10x10b 16bit S12Z LQFP-48 7mm*7mm*1.45mm
MCU, S12, 16BIT, 32MHZ, LQFP48; Product Range: -; Architecture: S12 MagniV; MCU Core Size: 16bit; Program Memory Size: 32KB; RAM Memory Size: 1KB; CPU Speed: 32MHz; No. of I/O's: 34I/O's; MCU Case Style: LQFP; No. of Pins: 48Pins
Mcu, 16Bit, Aec-Q100, S12, 32Mhz, Lqfp48; Product Range:S12 Magni V Family S12Zvl Series Microcontrollers; Device Core:S12 Magniv; Data Bus Width:16 Bit; Operating Frequency Max:32Mhz; Program Memory Size:32Kb; No. Of Pins:48Pins Rohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors S9S12ZVL32F0MLF