NXP Semiconductors S9S12G48F0MLF
16-bit MCU, S12 core, 48KB Flash, 25MHz, -40/+125degC, Automotive Qualified, QFP 48
Production
价格与库存
数据表和文档
NXP Semiconductors
Datasheet1,276 页5 年前
IHS
Newark
Freescale Semiconductor
LCSC
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.22%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2011-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
NXP SemiconductorsS9S12GN48F0VLF
16-bit MCU, S12 core, 48KB Flash, 25MHz, -40/+105degC, Automotive Qualified, QFP 48
NXP SemiconductorsS9S12GN16F0MLFR
16-bit MCU, S12 core, 16KB Flash, 25MHz, -40/+125degC, Automotive Qualified, QFP 48
NXP SemiconductorsS9S12GN32F0CLF
16-bit MCU, S12 core, 32KB Flash, 25MHz, -40/+85degC, Automotive Qualified, QFP 48
描述
MCU 16-bit HCS12 HCS12 CISC 48KB Flash 3.3V/5V Automotive 48-Pin LQFP
Microcontroller, 16-Bit, FLASH, CPU12 CPU, 25MHz, CMOS, PQFP48
MCU, 16BIT, S12, 25MHZ, LQFP-48; Product Range: S12 Family S12G Series Microcontrollers; Architecture: S12; No. of Bits: 16bit; CPU Speed: 25MHz; Program Memory Size: 48KB; RAM Memory Size: 4KB; No. of Pins: 48Pins; MCU Case St