NXP Semiconductors PBLS4001V,115
Trans Digital BJT NPN/PNP 50V/40V 100mA/500mA 6-Pin SOT-666 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页17 年前
Datasheet11 页17 年前
Nexperia
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-04-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NXP SemiconductorsPBLS4005V,115
NXP SemiconductorsPBLS4003V,115
描述
Small Signal Bipolar Transistor, 0.5A I(C), 40V V(BR)CEO, 2-Element, PNP, Silicon
500 mA 40 V 2 CHANNEL PNP Si SMALL SIGNAL TRANSISTOR
Small Signal Digital (BRT) Transistor; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:50V; Continuous Collector Current Ic:100mA; Base Input Resistor R1:2.2kohm; Base-Emitter Resistor R2:2.2kohm; Resistor Ratio, R1 / R2:1 ;RoHS Compliant: Yes