NXP Semiconductors MPC875CZT66
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 66MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet84 页21 年前
HQonline
Freescale Semiconductor
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code5A002.A.1
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2003-12-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
NXP SemiconductorsMPC852TVR66A
MPU MPC8xx RISC 32-Bit 0.18um 66MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
NXP SemiconductorsMPC852TCVR66A
MPU MPC8xx RISC 32bit 0.18um 66MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray / IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA
NXP SemiconductorsMPC853TVR66A
描述
RISC Microprocessor, 32-Bit, 66MHz, CMOS, PBGA256
MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 66MHz 256-PBGA (23x23)
66MHz 1 1.7V 1.9V 3.3V Ethernet,I2C,SPI,UART,USB MPC8xx BGA 23mm*23mm*1.84mm
PowerQUICC, 32 Bit Power Architecture, 66MHz, Communications Processor, -40 to 100C