NXP Semiconductors MK26FN2M0VLQ18
MCU 32-bit ARM Cortex M4 RISC 2MB Flash 2.5V/3.3V Automotive AEC-Q100 144-Pin LQFP Tray
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet92 页9 年前
Datasheet94 页11 年前
HQonline
Freescale Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
+40.54%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2015-05-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
NXP SemiconductorsMK66FN2M0VLQ18
Kinetis K 32-bit MCU, ARM Cortex-M4 core, 2 MB Flash, 180MHz, Ethernet, QFP 144
NXP SemiconductorsMK20DN512VLQ10
MCU 32-bit K20 ARM Cortex M4 RISC 512KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 144-Pin LQFP Tray
NXP SemiconductorsMK60FN1M0VLQ12
MCU 32-bit Kinetis K60 ARM Cortex M4 RISC 1024KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 144-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F429ZIT6
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M4F CPU, 180MHz, CMOS, PQFP144
STMicroelectronicsSTM32F767ZIT6
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M7 CPU, 216MHz, CMOS, PQFP144
STMicroelectronicsSTM32F439ZIT6
MCU 32-bit ARM Cortex M4 RISC 2MB Flash 2.5V/3.3V 144-Pin LQFP Tray
描述
Kinetis K 32-bit MCU, ARM Cortex-M4 core, 2 MB Flash, 180MHz, USB, QFP 144
Kinetis K26: 180MHz Cortex-M4F Performance MCU, 2MB Flash, 256KB SRAM, Dual USBs (FS + HS), 144-LQFP
Microcontrollers (MCU); MK26FN2M0VLQ18; NXP SEMICONDUCTORS; 256 kB; FLASH; 100; 180 MHz
Kinetis K26F Series 2 MB Flash 256 kB RAM SMT 32-Bit Microcontroller -LQFP-144
MCU, 32BIT, CORTEX-M4F, 180MHZ, LQFP-144
MCU, 32BIT, CORTEX-M4F, 180MHZ, LQFP-144; Product Range: KinetisK Family K2x Series Microcontrollers; Architecture: ARM Cortex-M4F; No. of Bits: 32bit; CPU Speed: 180MHz; Program Memory Size: 2MB; RAM Memory Size: 256KB; No.