NXP Semiconductors MK24FN1M0VLL12
Kinetis K24: 120MHz Cortex-M4F Performance MCU, 1MB Flash, 256KB SRAM, Full-Speed USB, 100-LQFP
Production
价格与库存
数据表和文档
LCSC
Datasheet79 页9 年前
IHS
Freescale Semiconductor
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2014-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
NXP SemiconductorsMK22FN1M0AVLL12
Kinetis K22: 120MHz Cortex-M4F Performance MCU, 1MB Flash, 128KB SRAM, Full-Speed USB, 100-LQFP
NXP SemiconductorsMK22FN1M0VLL12
NXP SemiconductorsMK64FN1M0VLL12R
Kinetis K64: 120MHz Cortex-M4F MCU, 1MB Flash, 256KB SRAM, Full-Speed USB, Ethernet, 100-LQFP
MCU 32-bit ATSAM ARM Cortex M4 RISC 1024KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 100-Pin LQFP
MCU 32-bit SAM4E ARM Cortex M4 DSP/RISC/Thumb-2 1024KB Flash 1.2/3.3V 100-Pin LQFP Tray
MCU 32-bit SAM4E ARM Cortex M4 RISC 1024KB Flash 1.2V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
描述
MCU 32-bit ARM Cortex M4 RISC 1MB Flash 3.3V 100-Pin LQFP Tray
ARM MCU, Kinetis K Family K2x Series Microcontrollers, ARM Cortex-M4, 32 bit, 120 MHz, 1 MB
KINETIS K 32-BIT MCU, ARM CORTEX-M4 CORE, 1MB FLASH, 120MHZ,
ARM-M4 120MHz QFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS
Kinetis K20 Series 1 MB Flash 256 kB RAM SMT 32-Bit Microcontroller - LQFP-100
MPU, ARM CORTEX-M4, 120MHZ, LQFP-100; Product Range: KinetisK Family K2x Series Microcontrollers; Architecture: ARM Cortex-M4; No. of Bits: 32bit; CPU Speed: 120MHz; Program Memory Size: 1MB; RAM Memory Size: 256KB; No. of Pi
Mcu, 32Bit, 120Mhz, Lqfp-100; Product Range:Kinetis K Family K2X Series Microcontrollers; Device Core:Arm Cortex-M4; Data Bus Width:32 Bit; Operating Frequency Max:120Mhz; Program Memory Size:1Mb; No. Of Pins:100Pins; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors MK24FN1M0VLL12