NXP Semiconductors MCF5482CVR166
数据表和文档
Freescale Semiconductor
iiiC
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
NXP SemiconductorsMCF5482CZP166
MPU ColdFire V4e MCF5xxx Processor RISC 32bit 166MHz 2.5V/3.3V 388-Pin BGA Tray
NXP SemiconductorsMCF5481CVR166
NXP SemiconductorsMCF5480CVR166
描述
Microprocessor, 1 Core, 32-bit, ColdFire V4e, 166 MHz, TEPBGA, 388 Pins
RISC Microprocessor, 32-Bit, 166.66MHz, CMOS, PBGA388
Microprocessor IC; Series:MCF54; No. of Bits:32; Frequency Typ:166MHz; Cache Memory On Chip L1/L2:64KB; Interface:I2C,UART,DMA; No. of I/O Pins:99; Supply Voltage Min:3V; Supply Voltage Max:3.3V; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes