NXP Semiconductors LPC812M101JD20J
ARM MCU, LPC Family LPC81x Series Microcontrollers, ARM Cortex-M0+, 32 bit, 30 MHz, 16 KB
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet79 页12 年前
Datasheet77 页12 年前
HQonline
NXP Semiconductors
LCSC
库存历史记录
3 个月趋势:
+39.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2012-11-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MCU 8-Bit PIC16 PIC RISC 7KB Flash 3.3V 14-Pin SOIC Tube - Rail/Tube
MCU 8-bit PIC16 PIC RISC 7KB Flash 2.5V/3.3V/5V 14-Pin SOIC N Tube - Rail/Tube
MCU 8-bit PIC RISC 14KB Flash 3.3V/5V Automotive AEC-Q100 14-Pin SOIC N Tube
Silicon LabC8051T605-GS
MCU 8-bit C8051T60x 8051 CISC 2KB EPROM 1.8V/3V 14-Pin SOIC
Silicon LabC8051F832-GS
MCU 8-bit C8051F8xx 8051 CISC 4KB Flash 3V 16-Pin SOIC
Silicon LabC8051F805-GS
MCU 8-bit C8051F8xx 8051 CISC 16KB Flash 3V 16-Pin SOIC
描述
MCU 32-Bit LPC800 ARM Cortex M0+ RISC 16KB Flash 3.3V 20-Pin SOIC T/R
Avnet Japan
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 30MHz, CMOS, PDSO20
32-bit ARM Cortex-M0+ microcontroller; 16 kB flash and 4 kB SRAM
NXP Semiconductors SCT
LPC81xM Series 32-Bit 30MHz 16KB FLASH Microcontroller IC 20-SOIC
Mcu, 32Bit, Arm Cortex-M0+, 30Mhz, Soic; Product Range:Lpc Family Lpc81X Series Microcontrollers; Architecture:Arm Cortex-M0+; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:30Mhz; Program Memory Size:16Kb; Ram Memory Size:4Kb; No. Of Pins:20Pins; Mcurohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors LPC812M101JD20J