NXP Semiconductors LPC802M011JDH20FP
MCU 32-Bit LPC802 ARM Cortex-M0+ RISC 16KB Flash 1.71V to 3.6V 20-Pin TSSOP Tube
Production
数据表和文档
NXP Semiconductors
Datasheet81 页11 年前
IHS
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Avnet Japan
ARM MCU, LPC Family LPC80x Series Microcontrollers, ARM Cortex-M0+, 32 bit, 15 MHz, 16 KB
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M0 CPU, 15MHz, CMOS, PDSO20
Mcu, Arm Cortex-M0+, 15Mhz, Tssop-20; Product Range:Lpc Family Lpc80X Series Microcontrollers; Architecture:Arm Cortex-M0+; No. Of Bits:32Bit; Cpu Speed:15Mhz; Program Memory Size:16Kb; Ram Memory Size:2Kb; No. Of Pins:20Pins; Mcu Rohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors LPC802M011JDH20FP