NXP Semiconductors LPC54102J256BD64QL
MCU 32-Bit LPC54102 ARM Cortex-M4/M0+ RISC 256KB Flash 1.62V to 3.6V 64-Pin LQFP Tray
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet95 页11 年前
Newark
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2014-11-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
NXP SemiconductorsLPC54101J512BD64QL
MCU 32-Bit LPC54101 ARM Cortex M4F RISC 512KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
NXP SemiconductorsLPC1347FBD64,551
MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 64KB Flash 2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
NXP SemiconductorsLPC1317FBD64,551
MCU 32-bit LPC1300 ARM Cortex M3 RISC 64KB Flash 2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
描述
Low Power 32-bit Microcontroller (MCU) based on ARM Cortex-M4 Core
NXP Semiconductors SCT
NXP LPC54102J256BD64QL 32 Bit Microcontroller, ARM Cortex-M4F, ARM Cortex-M0+, 100 MHz, 256 KB, 104 KB, 64 Pins, LQFP
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, 100MHz, CMOS, PQFP64