NXP Semiconductors DSPB56367AG150
Digital Signal Processor, 24-Bit Size, 24-Ext Bit, 150MHz, CMOS, PQFP144
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet124 页19 年前
Augswan
Newark
Freescale Semiconductor
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-85.54%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2002-01-18
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-07-30
LTD Date2027-04-30
相关零件
NXP SemiconductorsDSPB56362AG120
Digital Signal Processor, 24-Bit Size, 24-Ext Bit, 120MHz, CMOS, PQFP144
NXP SemiconductorsDSP56854FGE
DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, CONTROLLER, 16-Bit Size, 16-Ext Bit, 120MHz, CMOS, PQFP128
NXP SemiconductorsDSPB56720AG
Digital Signal Processor, 24-Bit Size, 24-Ext Bit, 200MHz, CMOS, PQFP144
Texas InstrumentsTMS320VC33PGE150
FLOAT-PT DIGITAL SIGNAL PROCESSOR -DSP, 32 BIT, 150MHZ LQFP-144
Texas InstrumentsTMS320F2810PBKA
C2000™ 32-bit MCU with 150 MHz, 128 KB flash 128-LQFP -40 to 85
Texas InstrumentsTMS320F2810PBKS
C2000™ 32-bit MCU with 150 MHz, 128 KB flash 128-LQFP -40 to 125
描述
DSPB56367AG Series 24-Bit 150 Mhz Audio Digital Signal Processor - LQFP-144
Digital Signal Processing Fixed Point 24-Bit 150MHz 150MIPS 144-Pin LQFP Tray
24BIT DSP AUDIO, SMD, 56367AG150; Case style:LQFP; Pins, No. of:144; Temp, op. max:95°C; Temp, op. min:-40°C; Base number:56367; IC Generic number:56367AG150; Logic function number:150; Temperature, operating range:-40°C to +95°C; Voltage, supply max:4V
Dsp Type:fixed Point; No. Of Bits:24Bit; Frequency:150Mhz; Flash Memory Size:-; Dsp Case Style:lqfp; No. Of Pins:144Pins; No. Of I/o S:36I/o S; No. Of Mips:150; Embedded Interface Type:esai, Hpi, I2C, Spi; Msl:msl 3 - 168 Hours Rohs Compliant: Yes