NXP Semiconductors AFT05MS031GNR1
Airfast Wideband RF Power LDMOS Transistor, 136-520 MHz, 31 W, 13.6 V
EOL
价格与库存
数据表和文档
LCSC
Datasheet33 页13 年前
IHS
Freescale Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
+75.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00
Introduction Date2012-05-25
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-09-30
相关零件
NXP SemiconductorsAFT09MS031NR1
AFT09MS Series 40 V 870 MHz N-Channel RF Power LDMOS Transistor - TO-270-2
NXP SemiconductorsMW6S010GNR1
RF Power Transistor,450 to 1500 MHz, 10 W, Typ Gain in dB is 18 @ 960 MHz, 28 V, LDMOS, SOT1731
NXP SemiconductorsMRF6V2010NBR1
Lateral N-Channel Broadband RF Power MOSFET, 10-450 MHz, 10 W, 50 V, FM2F
描述
RF Power Transistor, 0.0018 to 0.52 GHz, 31 W P1dB, Typ. Gain in dB is 17.7 @ 520 MHz, 13.6 V, TO-270G-2, LDMOS
RF FET Transistor, 40 V, 294 W, 136 MHz, 520 MHz, TO-270
Trans RF FET N-CH 40V 3-Pin TO-270 GULL T/R
RF FET, 40V, 136MHZ-520MHZ, TO-270
RF MOSFET Transistors MV9 UHF 13.6V
RF FET, 40V, 136MHZ-520MHZ, TO-270; Drain Source Voltage Vds: 40V; Continuous Drain Current Id: -; Power Dissipation Pd: 294W; Operating Frequency Min: 136MHz; Operating Frequency Max: 520MHz; RF Transistor Case: TO-270; No. o