NTE Electronics R16-11D5-12
Electronics R16-11D5-12 Relay-dpdt 5 12vdc With Combination Plug-in/solder Lug Terminals
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
NTE Electronics
Datasheet2 页9 年前
Electro Sonic
ntepartsdirect
RS (Formerly Allied Electronics)
Vetco
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityR10-E1X2-V185
RELAY, E-MECH, GENPURP, DPDT, CTRL-V 12DC,5A,115VAC, SOLDER/PLUG-IN W/STUD, R10 SERIES
TE Connectivity / P&BR10-E2X2-V185
Power Relay 12VDC 185Ohm 5A DPDT(24.13x18.67x30.15)mm THT General Purpose Relay
PanasonicNC2D-L2-DC12V
Vertical Power Relay, 2 Form C, 5A 250VAC, 2 Coil Latching
Vertical Power Relay, 2 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, 2 Coil Latching
PanasonicJW2SN-DC12V
Electromechanical Relay Double Pole Double Throw 5A 12 Volt 270Ohm Through Hole
Omron G2R-24-DC12 Power Relay 12 VDC 5A DPDT 2 change-overs
描述
General Purpose Relays RELAY 12VDC DPDT 5A
RELAY-DPDT 5AMP 12VDC WITH CO
RELAY, DPDT, 5A, 12VDC COIL
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Power/Signal Relay
RELAY-5AMP-DC 12V
Relay, Dpdt, 120Vac, 28Vdc, 5A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:5A; Product Range:R16 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:-; Contact Voltage Vac:120Vac; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Nte Electronics R16-11D5-12