NorComp 172-E25-113R001
D Subminiature Connector, 25 Contact(s), Male, 0.109 inch Pitch, Solder Terminal, Hole .12
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页0 年前
Master Electronics
element14 APAC
DigiKey
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-31.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2010-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity5747238-2
Conn D-Subminiature PIN 25 POS 2.77mm Solder RA Thru-Hole 25 Terminal 1 Port Tray
HARTING Elektronik09683637812
D-Sub Standard Male connector U.S. Footprint Wave soldering termination Rated current 6.5A
D Subminiature Connector, 25 Contact(s), Male, Solder Terminal, Locking, Plug
Amphenol Communications SolutionsL717SDB25POL2
D Sub Connector, Standard, Plug, SD, 25 Contacts, DB, Solder
D Sub Connector, DB25, Standard, Plug, TS, 25 Contacts, DB, Solder
182 ROHS3Compliant 2009 Nickel Plug, Male Pins Connector UL94V-0 -55C~105C 5A 0.318 (8.08mm)
描述
Conn D-Subminiature M 25 POS 1.38mm Solder ST Thru-Hole 25 Terminal 1 Port
CONNECTOR, D-SUB, PLUG, 25POS, PANEL MOUNT , SOLDER
172 Series 25 Position Male Plug Vertical Nickel Shell D-Sub
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
CONN D-SUB PLUG 25P PNL MNT SLDR
D Sub Connector, Plug, 25Pos; D Sub Connector Type:Standard; Gender:Plug; Product Range:172-E M Series; No. Of Contacts:25Contacts; D Sub Shell Size:Db; Contact Termination Type:Solder; Connector Mounting:Through Hole Mount Rohs Compliant: Yes |Norcomp 172-E25-113R001