NorComp 172-E15-113R001
D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, 0.108 inch Pitch, Solder Terminal, Hole .12
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页0 年前
Master Electronics
element14 APAC
Factory Futures
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+359%
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2010-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
182 ROHS3Compliant 2008 Nickel Plug, Male Pins Connector UL94V-0 -55C~105C 5A 0.318 (8.08mm)
Conn D-Subminiature M 15 POS 2.76mm Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
182 Series 15 Position Economy Male Right Angle PC Mount D-Sub Connector
HARTING Elektronik09682637812
D-Sub Standard Male connector U.S. Footprint Wave soldering termination Rated current 6.5A
D Sub Connector, DB15, Standard, Plug, TS, 15 Contacts, DA, Solder
D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, 0.108 inch Pitch, Solder Terminal, #4-40, Plug
描述
Conn D-Subminiature M 15 POS 2.77mm Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
15 Position Male Plug Through Hole Vertical w/ Nickel Shell D-Sub
CONN D-SUB PLUG 15P PNL MNT SLDR
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
D Sub Connector, Plug, 15Pos; D Sub Connector Type:Standard; Gender:Plug; Product Range:172-E M Series; No. Of Contacts:15Contacts; D Sub Shell Size:Da; Contact Termination Type:Solder; Connector Mounting:Through Hole Mount Rohs Compliant: Yes |Norcomp 172-E15-113R001