NorComp 172-015-242R001
D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Female, 0.109 inch Pitch, Wire Wrap Terminal
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Upverter
Farnell
DigiKey
Factory Futures
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2013-12-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
AmphenolL77DA15SF179
D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Female, Wire Wrap Terminal, Hole .115-.125, Plug
TE Connectivity5788798-1
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR / 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
TE Connectivity5745782-4
D Sub Connector, Standard, Receptacle, AMPLIMITE HD-20, 15 Contacts, DA, Solder
D Sub Connector, DB15, Standard, Receptacle, AMPLIMITE HD-20, 15 Contacts, DA, Solder
HARTING Elektronik09662516512
D Sub Connector, D Sub PCB Connectors, DA, Receptacle, 15, Metal, Solder RoHS Compliant: Yes
HARTING Elektronik09662526612
15 WAY RIGHT ANGLE THROUGH HOLE MOUNT PCB D-SUB CONNECTOR SOCKET, 2.74MM PITCH
描述
D SUB CONNECTOR, RECEPTACLE, 15POS
CONN D-SUB RCPT 15POS PNL MNT WW
D Sub Connector, Receptacle, 15Pos; D Sub Connector Type:Standard; Gender:Receptacle; Product Range:172 M Series; No. Of Contacts:15Contacts; D Sub Shell Size:Da; Contact Termination Type:Wire Wrap; Contact Material:Brass Rohs Compliant: Yes |Norcomp 172-015-242R001