Nichicon UVK2V4R7MPD1TD
4.7uF 350V 卤20% 55mA@120Hz Plugin, D8xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 250V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 250V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 55mA 2000h 85C Ammo
Wurth Elektronik860021374008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
KYOCERA AVXUVC2G4R7MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVC 400V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
4.7uF 450V ±20% 46mA@120Hz Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
UVK ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 4.7muF 350V
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL