Nichicon UUR2A220MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 100V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-62.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
KYOCERA AVXUUX2A220MNL6GS
22uF 100V 121mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
PanasonicEEEFK2A220P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 100V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK1K220P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 80V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 100V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMVE101ADA220MHA0G
22uF 100V 100mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 80V 22muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
UR Series 22 uF 100 V 85°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 22uF 100V 20% (8 X 10mm) SMD 100mA 2000h 85C Automotive T/R
Capacitor Alum Elect, 22Uf, 100V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):100V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Ur Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUR2A220MNL1GS