Nichicon UUR1J4R7MCL1GS
4.7uF 63V 31mA@120Hz 卤20% SMD, D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
LTB Date2022-11-30
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 80V 4.7muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFK1K4R7P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 80V 4.7muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1HA4R7NP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 50V 4.7muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HP1H4R7P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 50V 4.7muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TZV 50V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (4 X 6.1mm) SMD 60mA 2000h 105C Automotive Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2626
4.7¦ÌF 63V ¡À20% 2000h@ 85¡ãC 31mA@ 120Hz,51.77mA@ 10kHz SMD 6.6mm*6.6mm*6.1mm
High C/V Chip Type, 4.7 μ F, 63 V, -40°C to 85°C, RoHS