KYOCERA AVX UUR1C221MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Farnell
Newark
element14
ODG (Origin Data Global)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
PanasonicEEE-1CA221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE1CA221XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 16V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cornell DubilierAVE227M16X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEEFK1C221XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 220muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TZV 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF 16 V DC, UR SERIES 2000H 8 (DIA.) X 10MM
220uF 16V 215mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
UR Series 220 uF 16 V 85°C Ø8 x 10 mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD / 220 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 220uF 20% 85C 8X10
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF 16
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (8 X 10mm) SMD 215mA 2000h 85C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor 220Uf 16V 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Ur; Capacidad:220Μf; Tensión Nominal:16V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:8Mm; Resistencia Esr:-; Altura:10Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon UUR1C221MNL1GS
CAP, 220µF, 16V, SMD; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 16V; ESR: -; Product Range: UUR Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 85°C; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Tempe