Nichicon UUA0J471MNL1GS
470uF 6.3V 320mA@120Hz 卤20% SMD, D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+56.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUD 6.3V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMVE6R3ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (8 X 10mm) SMD 320mA 2000h 105°C Cardboard T/R
470uF 6.3V 254mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 6.3V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEMVA6R3ADA471MHA0G
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (8 X 10mm) SMD 280mA 2000h 85°C Cardboard T/R
PanasonicEEE-FK0J471GP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 6.3V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
470¦ÌF 6.3V ¡À20% 5000h@ 105¡ãC 320mA@ 120Hz SMD 10.3mm*10.3mm*10mm
Long Life Assurance Chip Type, 470 μ F, 6.3 V, -55°C to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elect, 470Uf, 6.3V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:470Μf; Voltage(Dc):6.3V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Uua Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UUA0J471MNL1GS