Nichicon USA0J470MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon USA0J470MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
NichiconUSR0J470MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF 6.3 V DC, SR SERIES 2000H 4 (DIA.) X 7MM
KYOCERA AVXUMA0J470MDD
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 5mm) Radial 2mm 45mA 2000h 85C Bulk
NichiconUST0J470MDD
PanasonicECE-A0JKA470B
Al Lytic Cap, Radial Ka Series, 85C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A0JKA470B
47uF 6.3V ±20% 47mA@120Hz Plugin,D4xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Capacitor,47Uf,6.3Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon USA0J470MDD
7mmL, For General Purposes Lead Type, 47 μ F, 6.3 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL