Nichicon URZ2D680MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页16 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.09%
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 250V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
NichiconURZ2E680MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-EE2E680S
Cap Aluminum 68uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1400mA 10000h 105°C Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 250V, 20%, RADIAL
PanasonicEEUEE2D680S
Cap Aluminum 68uF 200V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1330mA 10000h 105C Bulk
描述
URZ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 68muF 200V
68¦ÌF 200V ¡À20% 7.5mm 1000h@ 105¡ãC 350mA@ 120Hz 18mm*22mm
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL TH
Radial/Tp&ammo |Nichicon URZ2D680MHD1TN
RZ ELEC RAD 68UF 200V 7.5MM TA