Nichicon URZ1H010MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页9 年前
TME
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URZ1H010MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-10-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-12-31
LTD Date2017-12-31
相关零件
NichiconUST1H010MDD
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 10mA 1000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKMG500EC31R0ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
NichiconUFG1H010MDM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 13mA 1000h 105C Ammo
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL1R0ME11D
1uF 50V ±20% 13mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
1.0UF 50V NRFND
CAPACITOR ALUM ELECT, 1UF, 50V, 20%, RADIAL; Product Range:NICHICON - RZ Series; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:5mm; Height:9mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm; Voltage Rating:50V ;RoHS Compliant: Yes