Nichicon URS1HR22MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页9 年前
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS1HR22MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-10-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-12-31
LTD Date2017-12-31
相关零件
NichiconUSR1HR22MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220NF 50 V DC, SR SERIES 2000H 4 (DIA.) X 7MM
Wurth Elektronik860020772002
ALUM. ELECTROLYTIC CAP 220NF 63V 5MM RADIAL WCAP-ATG5; LIFETIME 2000H +105°C
NichiconUSP1HR22MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USP 50V 0.22muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Wurth Elektronik860020672002
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 0.22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
.22UF 50V NRFND