Nichicon URS1A222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Newark
3 个月趋势:
-1.90%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS1A222MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
PanasonicECA1AHG222
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1090mA 2000h 85C Bulk
NichiconUVK1A222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-HD1A222
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 960mA 2000h 85C Bulk
2200uF 10V 卤20% 960mA@120Hz Plugin,D12.5xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon URS1A222MHD