Nichicon URS1A101MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Nichicon SCT
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon URS1A101MDD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-10-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-30
LTD Date2027-06-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPM1A101MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPJ1A101MED
PanasonicECA-1AM101I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100uF, 10V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-1AM101
Cap Aluminum 100uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1AM101B
Cap Aluminum 100uF 10V 20% Radial 2000h 85°C Ammo Pack
描述
Compact and Standard For General Purposes Lead Type, 100 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELECT, 100UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:100µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:5mm; Height:9mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Series:RS ;RoHS Compliant: Yes