Nichicon UPW1J4R7MDD1TD
Nichicon UPW1J4R7MDD1TD Aluminum Electrolytic Capacitor, 4.7UF, 63V, 20%, Radial
Obsolete
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页16 年前
Newark
Future Electronics
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPM1K4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020672008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConESMG500ELL4R7ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor 4.7Uf, 50V, 20%, Radial
Wurth Elektronik860010672008
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
描述
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 68mA 2000h 105C Automotive Ammo
4.7µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 4.7Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:4.7Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:11Mm |Nichicon UPW1J4R7MDD1TD
CAP, 4.7µF, 63V, 20%; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: PW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Lead Spacing: 2mm; Height: 11mm; Operating Temperature Min