Nichicon UPW1J100MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页11 年前
Farnell
element14
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
NichiconUPS1J100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860080772001
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860010772009
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConELXY630ELL100MEB5D
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20%( 5 X 11.5mm) Radial 2mm 103mA 2000h 105C Automotive Bulk
描述
NICHICON UPW1J100MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 63V, 20%, RADIAL
10uF 63V 2.1惟 卤20% 33mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 110mA 2000h 105C Automotive Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:11Mm |Nichicon UPW1J100MDD1TD
CAP, 10µF, 63V, 20%; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: PW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Available until stocks are exhausted Alternative available