Nichicon UPW1H2R2MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 50V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Newark
Farnell
TME
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.94%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Wurth Elektronik860020772006
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 105C
Wurth Elektronik860020672006
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicECA-1HM2R2
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1HM2R2I
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 20mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA-1HM2R2B
Cap Aluminum 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 20mA 2000h 85C Ammo Pack
描述
NICHICON UPW1H2R2MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2.2UF, 50V, 20%, RADIAL
2.2uF 50V 3惟 卤20% 16.5mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20%( 5 X 11mm) Radial 2.5mm 55mA 2000h 105C Automotive Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2.2Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:2.2Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:11Mm |Nichicon UPW1H2R2MDD1TD