Nichicon UPW1E471MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页6 年前
Datasheet5 页11 年前
Farnell
Future Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+44.07%
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEGXE250ETD471MJ20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
United Chemi-ConEKZE250EC3471MH20D
PanasonicEEUFC1E471
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 470muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFC1E471B
Panasonic EEUFC1E471B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKZE250ELL471MH20D
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1250mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1E471LB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
描述
NICHICON UPW1E471MPD6TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 25V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 995mA 3000h 105C Automotive Ammo
470uF 25V 卤20% 995mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance:470µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:3000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spaci
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:20Mm |Nichicon UPW1E471MPD6TD