Nichicon UPW1C101MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Farnell
Newark
HQonline
element14
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
United Chemi-ConELXZ160ELL101MFB5D
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20%( 6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 290mA 2000h 105C Automotive Bulk
KYOCERA AVXUPS1C101MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEUFC1C101
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 100muF 16V
PanasonicEEU-FC1C101B
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20%( 6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 290mA 1000h 105C Automotive Ammo
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010372006
Aluminum Electrolytic CapacitorsDIP DIP,D5xL11mm 100µF ±20% Ф5.00 x 11.00mm 16V 176mA 2000Hrs@85℃
描述
NICHICON UPW1C101MED1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 16V, 20%, RADIAL
100uF 16V 卤20% 188.5mA@120Hz Plugin,D6.3xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 290mA 2000h 105C Automotive Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW1C101MED1TD