Nichicon UPW0J101MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Newark
Farnell
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 6.3V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG6R3ELL101ME11D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 6.3V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-0JHG101
Panasonic ECA0JHG101 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEU-FC0J101
Cap Aluminum 100uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 175mA 1000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC0J101B
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 175mA 1000h 105°C Ammo Pack
NichiconURZ0J101MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
描述
NICHICON UPW0J101MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF, 6.3V, 20%, RADIAL
100uF 6.3V 600m惟 卤20% 117mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 100uF 6.3V 20%( 5 X 11mm) Radial 2.5mm 180mA 2000h 105C Automotive Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPW0J101MDD1TD