Nichicon UPM1V681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet10 页3 年前
Datasheet7 页16 年前
Datasheet7 页18 年前
Newark
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1V681MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM1E681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
UPW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 680muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXZ250ELL681MJ20S
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 5000h 105°C Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF, 25V, 20%, RADIAL, FULL REEL
PanasonicEEUFC1V681
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
描述
PM Series 680 uF 35 V 105°C Ø18 x 15mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 680Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:680Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPM1V681MHD6