Nichicon UPM1K680MHD6
68uF 80V 卤20% 325mA@120Hz Plugin, D12.5xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UPM1K680MHD6 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
NichiconUPM2A680MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUPJ2A680MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFC2A680
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20%( 12.5 X 15mm) Radial 5mm 511mA 5000h 105C Automotive Bulk
Wurth Elektronik860080775010
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConELXY630ELL680MJ16S
Cap Aluminum Lytic 68uF 63V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 525mA 5000h 105C Automotive Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Capacitor,68Uf,80Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UPM1K680MHD6
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 68 μ F, 80 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 68UF 20% 80V RADIAL TH