Nichicon UPM1K151MHD6TN
150uF 80V 180m惟 卤20% 470mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUPM2A151MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 150muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUPJ1K151MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 150muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKZE101ELL151MK20S
Cap Aluminum Lytic 150uF 100V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1100mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFC2A151S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 100V 150muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-FC2A151
Cap Aluminum 150uF 100V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 807mA 5000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 150UF 20% 80V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1K151MHD6TN
PM ELEC RAD 150UF 80V 7.5MM TA